NewToneDesign Serwery i Hosting

Serwery i Hosting

Kiedy wykonamy już witrynę należałoby poszukać dla niej jakiegoś miejsca w sieci. Oczywistym jest że rozbudowany portal z tysiącami użytkowników będzie potrzebował innego rozwiązania niż prosta strona firmowa. Nasi specjaliści pomogą państwu wybrać odpowiedni wariant z trzech możliwych:

Serwery Dedykowane

Serwer dedykowany jest fizycznie istniejącą maszyną(komputerem) połączoną z Internetem szybkim łączem. Jest to rozwiązanie kierowane do dużych stron, bądź stron potrzebujących dużej mocy obliczeniowej. Ze względu na to że mamy dostęp do całego komputera jest to wariant oferujący największą swobodę w konfiguracji.

Serwery VPS

Serwer VPS od strony konfiguracyjnej podobny jest do serwera dedykowanego i oferuje podobne możliwości z niewielkimi ograniczeniami. Nie jest to jednak odrębna maszyna, na jednym komputerze znajduje się wiele serwerów VPS. Rozwiązanie jest przeznaczone dla serwisów średniej wielkości, jednak wymagających zaawansowanych opcji konfiguracyjnych.

Hosting

W przypadku hostingów możliwości konfiguracji są bardzo ograniczone, dodatkowo mniejsze niż w poprzednich opcjach są limity miejsca na dysku i transferu. Zaletą takiego rozwiązania jest prostota obsługi. Większość kont hostingowych jest skonfigurowana i gotowa do pracy, wystarczy przesłać stronę. Jest to idealne rozwiązanie dla większości stron, w przypadku niewystarczającej ilości miejsca bądź transferu w większości przypadków można je zwiększyć, lub ewentualnie przenieść stronę na serwer VPS.

Każde z rozwiązań proponowanych powyżej ma różne warianty, jest też wiele firm świadczących takie usługi. Na podstawie doświadczenia w branży nasi specjaliści mogą wybrać dla państwa najlepszy sposób utrzymania strony w rozsądnej cenie.